Almida Kaziu, Studente ne Inxhinieri Ndertimi, ne "Technical University of Dresden"

December 18th, 2016

Almida Kaziu, Studente ne Inxhinieri Ndertimi, ne

Almida Kaziu, pas diplomimit nga Universiteti Epoka, në Departamentin e Inxhinierisë së Ndërtimit fitoi bursë të plotë në "Technical University of Dresden". Tani ajo vazhdon studimet Master në Inxhinierinë e Ndërtimit në Gjermani.

Ajo thotë se: "Jam shumë e lumtur që të kem qenë pjesë e klubeve studentore të ndryshme që ofron universiteti, që kam qenë pjesë e menaxhimit të klubeve të tilla si dhe për të kuptuar vlerën e tyre. Kjo është mënyra se si kam mësuar se informacioni është përtej kufijve dhe gjithashtu marrëdhënieve profesionale. Kam mësuar të punoj në grup, të përmirësoj aftësitë e mia të komunikimit dhe të ndaj njohuritë e mia. Sot, unë konfirmoj se një nga arsyet që unë fitova një bursë nga Ambasada e Gjermanisë dhe që studioj në Gjermani është për shkak të pjesëmarrjes sime në këto aktivitete ....

Për të lexuar tekstin e plotë, klikoni këtu.