Arian Jovani ishte i ftuar si drejtues ne nje Leksion te Hapur ne Universitetin Epoka

January 19th, 2017

Të Mërkurën, me 18 Janar 2017Z. Arian Jovani, drejtor sigurie të digave pranë koorporatës Elektroenergjitike Shqiptare (KESH), mbajti fjalimin e tij si drejtues i ftuar në një Leksion të Hapur, organizuar nga Departamenti i Inxhinierisë së Ndërtimit në Universitetin Epoka.

Z. Jovani prezantoi nje teme rreth "Ndërtimit dhe mirëmbajtjes së digave në lumin Drin", në ambientet e universitetit, duke adresuar faktorë të rëndësishëm në sigurinë e Digave të Fierzës, Komanit dhe Vau Dejes.

Leksioni u mbyll me konkluzionet përfundimtare ndërsa studentët u mirëpritën të bëjnë pyetje dhe të shprehin idetë e tyre në lidhje me temën e diskutuar.

Arjan Jovani në një leksion të hapur në Universitetin Epoka