Assoc. Prof. Dr. Mirjam Ndini

September 23rd, 2016

Assoc. Prof. Dr. Mirjam Ndini

Mirë se vini në Departamentin tonë!

Inxhinieria e Ndërtimit është një profesion që mbulon një gamë shumë të gjerë nëndisiplinash si: Inxhinieria Strukturore, Inxhinieria e Burimeve Ujore, Menaxhimi i Ndërtimit, Inxhinieria Gjeoteknike, Materialet e Ndërtimit, Inxhinieria e Trafikut dhe Transportit etj. duke u ofruar të diplomuarve tanë mundësi të mëdha për të ndërtuar një botë të tërë jashtë.

Si student i Departamentit të Inxhinierisë së Ndërtimit në Universitetin EPOKA, ju do të kaloni të gjitha këto disiplina dhe do të shijoni këtë rrugëtim të jashtëzakonshëm. Të jesh inxhinier ndërtimi nuk është një detyrë e lehtë, kërkon punë dhe motivim. Por ju nuk do të jeni vetëm. Do të gjeni gjithmonë mbështetjen e të gjithë stafit, duke filluar nga Lektorët, Asistentët Mësimdhënës dhe stafi administrativ, të cilët janë të përkushtuar dhe të pasionuar për të ofruar më të mirën e mësimdhënies dhe adresimin e nevojave tuaja.

Gjatë zhvillimit tuaj profesional do të jeni në gjendje të përdorni literaturën më të përditësuar dhe teknologjinë e informacionit për të përmirësuar aftësitë tuaja të të menduarit kritik dhe analitik, të mësoni të punoni në ekip dhe të përmirësoni aftësitë tuaja komunikuese, të përdorni Laboratorin e Inxhinierisë Civile shumë të pajisur, të përmirësoni aftësitë kërkimore dhe etikës inxhinierike.

Si Departamenti i Inxhinierisë së Ndërtimit në Universitetin EPOKA ne jemi shumë të kënaqur me suksesin e të diplomuarve tanë. Megjithatë, ne jemi të përkushtuar dhe të motivuar për të rritur vazhdimisht aftësitë tona mësimore dhe kërkimore për të qenë konkurrues në shkallë globale.